TAGASISIDE

Kuhu minna

Ida-Virumaa turismiinfo http://idaviru.ee/

 

Kui tulete Toilasse Tallinn-Narva maanteed mööda, siis soovitame teel külastada järgmisi paiku:

Kiviõli Seikluskeskus

Eesti pikimate suusanõlvadega Kiviõli Seikluskeskus pakub Sulle  unustamatuid elamusi oma 400 - 700 meetristel suusanõlvadel ning hüpete  ja obstaaklitega lumepargis.

Mugavad linttõstukid, kvaliteetne varustus ja sõbralikud koolitajad teevad Kiviõli mäe eriti mõnusaks laste- ja algajate jaoks. 

Pärast mõnusat suusatamist ootavad Teid maitsvad elamused kohvikus, soojad saunad ning suur mängude ala lastele.

 

 

Purtse kindlus

Purtse kindlus on üks omamoodi ajalooline ehitis, kus on võimalik tutvuda kindluse ajalooga ning einestada erilise miljööga a la carte kohvikus.

 

                            

                 Tulivee salapiirituseveo turismikeskus - kõigist keeldudest kangemad elamused!
 

 

Eesti Kaevandusmuuseum - Elu sügavaim elamus

Eesti Kaevandusmuuseum näitab Sulle kuidas põlevkivi kaevandati, kust tuleb elekter ja kuidas tulevikus energiat saadakse.


 

 

Ontika pankrannik ja Valaste juga

Eesti kõrgeim kuni 55 meetrit üle merepinna ulatuv Ontika pankrannik on kui kivist loodusraamat, paljastades vaatajatele erinevad ajastu kihid. Kõige parem vaade pankrannikule avaneb Valaste joa juurest trepiplatvormilt või tutvudes unikaalse klindimetsaga rannikule rajatud matkarajal.

Ontika pankrannik on Rootsist Ölandi saarelt algava ja Venemaal Ladoga järve kandis lõppeva üle 1100 km pikkuse kuulsa Balti klindi kõige kõrgem osa.

Ontika pankarannikul asuv Valaste juga on kõrgeim juga Eestis (30 meetrit). Valaste juga on muljetavaldavaim varakevadel, kui sulaveed on muutnud joa võimsaks koseks. Talvel aga juga külmub ning veest moodustuvad muinasjutulised jääskulptuurid.
 
Pildi allikas: VKG fotokonkurss- Silver Kämära
 

Kukruse polaarmõis

Kukruse Polaarmõis on ainus omataoline kogu maailmas. See on armastuse ja hoolega taastatud von Tollide suguvõsa kodu, mis avati 2010. aastal ning mis Eduard von Tolli mälestuseks kannab nime Polaarmõis.

 


 

Lisaks soovitame külastada:

*Kohtla-Järve Põlevkivimuuseum
*Toilas - Oru park, sadam ja rand

 

Kui tulete Toilasse Tartu-Jõhvi maanteed mööda, siis soovitame teel külastada järgmisi paiku:

*Avinurme Puiduait
*Avinurme Elulaadikeskus
*Iisaku muuseum
*Jõuga järved
*Selisoo matkarada
*Alutaguse seikluspark
*Kuremäe nunnaklooster

 

Vaatamisväärsusi ja huvitavaid tegemisi lähiümbruses: 

Aluoja Juga

 
Aluoja on ainulaadne paepõhjaline org, kus esinevad joaastangud, kurisud ja allikad. Aluoja joaastangud asuvad Toila vallas Pühajõe külas, läänest Pühajõe orgu suubuval Mägara ojal. Astangute kõrgused on pärivoolu liikudes 1,4 m, 0,7 m, 1,9 m, 1,3 m ja 0,5 m.
 
Kaks esimest astangut on kujunenud Volhovi, kolm ülemist – Kunda lademe lubjakividesse. Org süveneb järsult kuni 10 meetrit. Kohati, eriti aga kolmanda astangu juures, on ta kanjonilaadne.
 
 
Kukruse Polaarmõis
 
Vastrenoveeritud Kukruse mõisa külastades saate teada baltisaksluse rollist Eesti ühiskonnas ja näha ülevaadet Tollide sugupuust. Saate õppida gooti kirjas kirjutama, et oma sõpru sellega üllatada ning tutvuda Sannikovimaa avastusretkega.
 
Lapsed saavad proovida, mis tunne on sõita kelgukoerterakendi ja polaarkajakiga ning liumäest alla lasta. Kui olete moehuviline, on võimalus proovida selga 18.-19. sajandi rõivaid ja tunda ennast tõelise aadlikuna. See koht on kahtlematult külastamist väärt!
 
 
Narva muuseumi Põhjaõu
 
Narva muuseum on üks vanematest muuseumidest Eestis. Põhjaõu on Narva Muuseumi interpretatsioon 17. sajandi varauusaegsest käsitööliste linnaosast. Külastaja satub otse ajaloo keskele: siin toimetavad inimesed, kes kannavad tolle ajastu riideid, siinsed ruumid on sisustatud nii, nagu 17. sajandil.
 
Oma töös kasutavad meistrid 17. sajandi instrumente. Suveajal satub külastaja ise ajaloo keskele - võimalik on proovida erinevaid vanaaegseid käsitöövõtteid.
 
 
Toila Oru Park
 
Kaunis Pühajõe ürgorus asuva Oru pargi ja suurejoonelise lossi rajas Grigori Jelissejev - Venemaa 19. Saj. jõukamaid kaubandusmagnaate. 1935.a ostsid kolm eesti töösturit lossi ja pargi ning kinkisid president Pätsile suveresidendiks. Loss hävis II maailmasõjas täielikult.
 
Täna saate hästi viidastatud ja korras pargis ringi jalutada, näha erinevaid puu ja põõsaliike, hõbeallikakoobast ning nautida vaadet merele ja päikeseloojangut pääsupesas. Samuti see on suurepärane koht spordiga tegelemiseks!
 
 
Toila Rand
 
Toila rand asub Soome lahe kaldal. Tee toob randa läbi imekauni Oru pargi. Omapäraseks teevad ranna lamedatest rannakividest vallid kõrvuti kitsa liivaribaga.
Pühajõe suudmes asub Toila sadam, kus saab jalutada ja kai ääres seisvaid jahte ja kalapaate uudistada.
Aktiivsed puhkajad saavad mängida rannavollet. 
Territooriumil on WC ja riietuskabiinid.
Suvehooajal töötab rannas mitu rannabaari ja kohvikut, 2019 juulis avatakse taas Rannaresto.
 
 
Pühtitsa Jumalaema Uinumise Nunnaklooster (Kuremäe klooster)
 
Kuremäe keskuses olev Kuremäe klooster on 1891.a. rajatud Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Iidsetel aegadel asus siin eestlaste hiiepaik ja mäe all ohvriallikas. Allikas on täna tuntud „püha allikana“ oma tervendava vee poolest. Karastavas vees saate ka kümmelda.
 
Kloostri väravad on avatud külastajatele tasuta ja ringi jalutades saab näha nunnade elu-olu. Kellele aga kloostrielu ja ajalugu sügavamat huvi pakub, on võimalik tellida nunnadelt tasuline ekskursioon, mille jooksul näeb kloostrikompleksi ja seal olevaid erinevaid kirikuid, kuhu omal käel ringi vaadates sisse ei saa.
 
Kuremäe klooster
 
Kohtla Kaevanduspark
 
Allmaamuuseum on Kohtla Kaevanduspark-Muuseumi ligitõmbavaim ja põnevaim atraktsioon, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter.
 
Ekskursiooni käigus astutakse tõeliste kaevurite kunagistes jalajälgedes ja saadakse osa nende igapäevasest tööelust rõsketes pimedates kaevanduskäikudes, mõistes seeläbi põlevkivi kaevandamise ja tööstuse toimimise tagamaid ning arengut.
 
 
Karjäärisafari Kohtla-Nõmmel
 
Teedeta tehismaastikud: kaevanduskäigud, varingud, karjäärijärsakud, põhjaveekosed... Teid juhivad neil erakordsetel maastikel väljaõppinud giidid-maasturijuhid. Sõidukites, mis suudavad liikuda igal pool! See on seiklus, safari ja vapustavad elamused! Kogenud giidid teavad, kuidas energiateema kõigile põnevaks ja erutavaks rääkida.
 
Katsuda saab põlevkivi – Eesti pruuni kulda!
 
 
Kohtla-Nõmme Talvekeskus
 
Kohtla Kaevanduspark-Muuseumi territooriumil asuvas Kohtla-Nõmme Talvekeskuses on kaks mäesuusanõlva, tuubirada, murdmaarajad ning lumerohkuse korral ka suusasprindirada. Talvekeskuse valgustatud ja tõstukitega suusanõlvad sobivad oma väikeste kaldenurkade ja madala kõrgusevahe tõttu ideaalselt ka algajale suusasõbrale.
 
Laenutada saad lumetuube, mäesuuski ja lumelaudu. 
 
 
Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus
 
Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus asub Kurtna järvestikus Pannjärve vahetus läheduses. Metsas on ette valmistatud 1; 2; 3; 5 ; 7,5 ja 20 km pikkused rajad. Talvel saate suusatada 2 ja 3 km valgustatud radadel, kus on sisse aetud nii uisustiili kui klassika jälg. Lastele on kelgumägi ja turnimisrada.
 
Suusamajas on riietusruumid ja pesemisvõimalus. Suvel saate samadel radadel sõita rattaga, joosta või harrastada kepikõndi. Vahetus läheduses asub ka seikluspark ja tuubipark, mis on Eestis ainulaadne, sest seal saate tuubitada aasta ringi.
 
 
Alutaguse Seikluspark
 
Alutaguse seikluspargis 9 m kõrgusel on 5 seiklusrada 33 elemendiga, eraldi 22 põneva ülesandega lasterada ning suvetuubirada. 
 
Seikluspargi põhiradade külastamiseks peab olema vähemalt 140 cm pikk ja kandma sportlikke jalatseid, lasterajale pääseb seiklema, kui pikkust vähemalt 110 cm. Seigelda saab ka öösel, siis on oodatud grupid alates 10 inimesest ja vajalik eelbroneerimine.
 
 
Alutaguse Tuubirada
 
Alutaguse seikluspark on ainuke koht Eestis, kus oled oodatud tuubitama aasta ringi. Talvel on avatud 2 (140 m) ja lasterada (30 m) ning suvel 1 rada (130 m). Suvine tuubirada on kaetud tehiskattega ning on sobilik lastele kui ka täiskasvanutele. Tehiskattega suvine tuubirada on omaduste poolest võrreldav lumel libisemisega. Vihmase ilma korral on suvine rada eriti kiire. Tuubitamise kiirused ulatuvad siis kuni 60 km/h.
 
Mäest üles toob kõiki tuubitajaid linttõstuk, mida kutsutakse hellitlevalt „Võluvaip“.Seiklusparki külastades soovitame riietuda sportlikult ja jalga panna mugavad kinnised jalanõud.
 
 
 
Jõhvi Kontserdimaja
 
Jõhvi Kontserdimaja avas oma uksed 2005.a. Kontserdimajas asub kino „Amadeus“, linnagalerii, muusikakool, huvikeskus ning kohvik „Mozart“. Jõhvi Kontserdimaja on suurepärane koht erinevate ürituste korraldamiseks. Majas on kaks kontserdisaali - suur saal 926 kohaga ja kammersaal 170 kohaga.
 
Lisaks 4 erineva suurusega seminariruumi, mis on sisustatud kaasaegseimate tehniliste vahenditega nind vastavad ka kõige eksklusiivsematele ja nõudlikumatele soovidele.
 
Maja multifunktsionaalsus võimaldab korraldada seminare, presentatsioone, kontserte, balle ja pidulikke vastuvõtte. 
 
 
Kohtla-Järve – Jõhvi Jalgrattarada
 
Hiljaaegu avatud umbes 9 km.pikkune jalgrattarada Kohtla-Järve – Jõhvi pakub toredat võimalust jalgratta ja rulluiskudega sõitmiseks, samuti ka jooksmiseks. Öösel rada valgustatakse. 
 
 
Jõhvi Mihkli kirik ja muuseum
 
Jõhvi kesklinnas olev Mihkli kirik on linna vanim hoone, mille ehitusajaks arvatakse 13.saj. keskpaika. Kiriku omapäraks on 2m paksused müürid ja linnuslikud elemendid, mis teevad Mihkli kiriku kõige tugevamini kindlustatud kaitsekirikuks kogu Eestis.
 
Täna saate tutvuda kiriku ajaloo ja legendidega ning selle keldrisse rajatud maaaluse muuseumiga audiogiidi vahendusel 6 erinevas keeles. Kirik on populaarne kontsertpaik oma unikaalse akustika tõttu.
 
 
 
Ratsaklubi Rider Vitsiku külas
 
Klubi pakub võimalust õppida ratsutamist, aga ka lihtsalt suhelda ja tegeleda hobustega.
 
Kvalifitseeritud treenerid on saanud väljaõppe Venemaal ja Inglismaal.
 
 
Avinurme Puiduait
 
Avinurme Puiduait on turismikeskus, mis tutvustab kohalikku puidust käsitööd ja pakub võimalust:
 
 -   osta kohaliku puidust käsitööd,
 -   veeta kvaliteetaega erinevates õpitubades,
 -   toitlustust kuni 80-liikmelistele gruppidele,
 -   hubaseid ruume erinevateks koolitusteks ja üritusteks.
 
Puiduaita tasub sisse astuda kõigil, kes on valmis üllatusteks ning ootavad uusi ja vahvaid elamusi.
 
 
Voka spordihall
 
Voka spordihoones on võimalik tegeleda erinevate spordialadega nagu korvpall, võrkpall, jalgpall, saalihoki, võimlemine, fitness, sulgpall, tennis, koroona, lauatennis, jõutreening. 
 
Spordihoones on kolm saali: pallimängude saal, aeroobikasaal ja jõusaal. Voka spordihoone kõrval asuval staadionil on võimalik mängida jalgpalli, võrkpalli ja kasutada 400 meetrist jooksurada.