Menüü
+372 33 42 900
Kinkekaart Broneeri teenus Broneeri tuba või pakett

Broneeri teenus

Armastatud puhkusekoht

Termide ajalugu

Toila on olnud armastatud suvituskoht üle saja aasta – ja selle koha populaarsus tõuseb iga aastaga. Meilt leiad kõige kaasaegsemad ja ainulaadsemad saunamaailma teenused Eestis.

Meie saunad     Hinnakiri

Toilas ootavad külastajaid mitmed erinevad saunad: auru-, infrapuna-, aroomi-, leili- ja soolasaun. Lisaks veel soojad lõõgastuspingid, mullivannid, päevituskohad, palksaun…

Termid olid Vana-Rooma avalikud kümblusasutused. Rooma hiilgeaegadel oli linnas ligi 1000 termi.

Eriti rahvarohked olid termid talvel, kui kodus ja tänavatel oli külm ja rõske. Rooma saunad olid varustatud põrandaaluse soojaõhuküttega ja seal viibiti kuni pimeduse saabumiseni. Naised käisid termides hommikuti ja mehed õhtuti.

Termides olid riietusruumid, jahe, soe ja kuum saun, ruumid külma ja sooja veega, supelbasseinid ning veini- ja toidupoed. Sageli oli termide ümbruses ka park spordirajatistega.

Rikkad tulid Rooma impeeriumi ajal termidesse mitme orjaga: üks valvas isanda riideid, teine pesi peremeest savi ja oajahu seguga (seep oli siis veel avastamata), kolmas masseeris ja õlitas, neljas hoolitses söögi ja joogi eest, viies luges luuletusi.

Toila Termide sisekujunduses võib näha iidset Rooma stiili: nii seintel kui ka põrandal on plaadid ja laes roomatid, mis jätavad mulje justkui viibiksime ajas paar tuhat aastat tagasi.

Tähelepanu: lapsed kuni 14 eluaastat lubatakse ujulasse ja termidesse koos täiskasvanud saatjaga.

Uudiskiri

Telli meie uudiskiri, et saaksime sulle parimad Toila Spa Hotelli pakkumised saata.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. LISAINFO Nõustun