Menüü
+372 33 42 900
Kinkekaart Broneeri teenus Broneeri tuba või pakett

Broneeri teenus

Lihtne ja kättesaadav lõõgastuskoht

Termide saunad

Tänapäeva kiirel stressirohkel ajal on saun kõige lihtsam ja kättesaadavam lõõgastuskoht. Juba iidsest ajast on saun mänginud suurt osa eestlaste, eriti maarahva elus. Saun oli püha paik.

Hinnakiri   Külastaja meelespea

Saun ei olnud ainult ihuharimise koht. Saun aitas parandada raskest tööst vaevatud lihaseid ning paraneda tõbedest. Sageli inimese elu nii algas kui ka lõppes saunas.
Saun treenib ja karastab organismi, parandab selle kohanemisvõimet.
Tsivilisatsiooni hüvedest ümbritsetud tänapäeva inimene kaitseb end talle mugava mikrokliimaga – riietub talvel soojalt, liikumiseks kasutab sõidukit. Niiviisi ei koorma inimene oma mehhanisme täiel määral ning ebasoodsates tingimustes ei toimi need vajalikus ulatuses – tekivad külmetushaigused. Sauna ja kümblusvannide süstemaatilise kasutamise tulemusena ei vea teie organism teid enam külmetusohu tekkides alt.
Saunas oleva temperatuuri juures hukkub enamik haigusttekitavaid mikroobe, laienevad poorid ja nahk puhastub sügavamalt.
Leiliruumis tõuseb naha temperatuur kuni 40 kraadi, naha pinnal isegi vahel 45 kraadi. Saunas suureneb higi eritumine kuni 30 g minutis, mistõttu vabaneb organism jääkainetest paremini ning nahk puhastub. Kuumade ja külmade ärrituste vaheldudes naha veresooned kord laienevad, kord ahenevad. Sel viisil treenitakse saunas nii veresooni kui ka südamelihaseid.

Leiliruumis võib pulsi sagedus suureneda 100-110 löögini minutis, kui aga rohkem, siis on see märguanne sellest, et südame koormus on liigselt tõusnud ning on aeg puhata. Selleks on meie termides mõnusad mullivannid ja mugavad istumiskohad. Kuna külma ja kuuma toimel toimub vererõhu muutumine, peaksid nii hüper- kui ja hüpotoonikud sauna asjus arstiga nõu pidama.
Kuum õhk vabastab ülemised hingamisteed mikroorganismidest, parandab hingamisteede verevarustust. Suureneb hingamiselundite kohanemisvõime väliskeskkonna muutustega. Kuumuse toimel aktiviseerub neerude tegevus, eritub suur hulk vedelikke higina. Kui arvestada mitmesugust koormust, mis langeb neerudele meie igapäevases elus (ravimid, säilitusaineid sisaldavad toidud, alkohol jms.), tuleb selline „puhkus” neile kindlasti kasuks.
Ununevad mured, paraneb tuju ja enesetunne. Tekib loomulik väsimus nagu pärast intensiivset füüsilist koormust. Saunas tekivad küllaltki ulatuslikud muutused organismi talituses, seetõttu mõõdukuse piirides on saunal kindel koht meie tervise säilitamisel.

Meie saunad

Leilisaun

Leilisaun on ainuke saun meie termides, kus on võimalik vihelda. Leilisauna köetakse kerisega ja see asub puust majakeses Termide katusel.

Vihtlemiseks on varutud tänapäevased kunstvihad, mis on sama head kasevihad. Võimalik, et nendega 99 haiguse vastu abi ei saa, kuid saunaskäik ise on tervisele igati kasulik.

Soome saunaga võrreldes on õhk leilisaunas aga tunduvalt niiskem, aga saunaskäimise protseduurid sarnased. Keha kuumutatakse mitu korda ja jahutatakse kas külma välisõhu või veega.

Infrapunasaun

Infrapunasaun aitab organismist välja viia jääkaineid, parandab lihaste toonust ja on tõhus tselluliidi vähendaja.

IP-kiirgus kandub nähtamatute valguslainetena läbi õhu ja soojendab otseselt, ilma ümbritsevat õhku kütmata. Soojenevad nahk ja nahaalused koed. IP-kiirgus põletab nahaalust rasvakihti ja vaatamata sellele, et ümbritseva õhu temperatuur on natuke üle 35o, on higistamine võrreldes tavasaunaga 3 korda intensiivsem. IP-saun aitab organismist välja viia jääkaineid, parandab lihaste toonust ja on tõhus tselluliidi vähendaja.

NB! Infrapunasauna ei soovitata neile, kellele on paigaldatud kunstliigesed.

Soolasaun

Sool on rahvameditsiinis juba ammu tuntud oma erakordsete omaduste poolest. Soolaga ülehõõrumine saunas mõjub nahale kooriva hooldusena ja saunast väljudes tundub teie nahk tõeliselt siidisena.

Soolase õhu sissehingamine mõjub hingamisteedele hästi.

Kuna õhu temperatuur saunas on ligilähedane toatemperatuurile, võib ühekordne viibimine soolasaunas kesta isegi kuni 60 minutit.

Soome saun

Soome saunas on õhk kuum ja kuiv ning ruumi seinad puiduga üle löödud. Astmeline lava võimaldab reguleerida erinevate temperatuuride vahel.

Soojusallikaks on kuumad kerisekivid, millele leili viskamisega õhku lühiajaliselt niisutatakse. Temperatuur saunas tõuseb 70-95 kraadini.

Sauna õige mõju tuleb esile külmade ja kuumade faaside vaheldumises – igale laval käimisele peaks järgnema jahutamine külma veega (meil on selleks tarbeks alati käepärast ka kausike jääkuubikutega) või värske õhu käes.

Aroomisaun

Aroomisaunas on kerisele tilkuvale veele lisatud aroomiõli.
Selleks, et vältida üleannustamist ning erinevate saunaõlide kokkuvalamise tulemusel tekkivaid kahjulikke toimeid on meie aroomisaunas kasutusel õlide lisamine doseeritult. (Õlide kaasa toomine ning kerisele valamine ei ole lubatud!)
Vaade saunaruumist merele aitab tööpäeva pingeid maandada või imeilusa puhkusepäeva lõpetada fantastilist päikeseloojangut nautides.

Aurusaun

Tänu suurele niiskuse sisaldusele ja kuumusele on aurusaun tõhus terviseparandaja selliste hädade korral nagu bronhiaalastma, bronhiit, ülemiste hingamisteede katarr, köha, häälekähedus ning liigeste piiratud liikumine või liigesevalud.

Aurusauna on paigaldatud selle sauna kõige tähtsaim detail – aurukraan. Sealtkaudu imbub ruumi peaaegu vee keemistemperatuuril olev aur.

Aurusauna mõju on suurim temperatuuride vahemikus 43…46 ºC ja kindlasti üle 100%se suhtelise õhuniiskuse juures. Sellepärast ollaksegi aurusaunas pidevalt sooja udupilve sees.

Tugiprotseduurina on aurusaun kasulik ka inimestele, kellel on unehäired, häiritud naha verevarustus, kuiv ja pragunenud nahk, lihaspinged ja tundlikkus äkiliste temperatuurimuutuste suhtes.

Naha aurutamine aitab vabaneda igapäevastest pingetest, lõdvestuda ning taastuda. Parandab üldist kehalist ja vaimset heaolu ning aitab koguda uut jõudu. Niiske kuumus stimuleerib hästi nahaaluste veresoonte verevarustust ja puhastab intensiivselt nahka. Avanevad naha poorid, eemalduvad surnud naharakud ja mustus ning nahk muutub pehmeks, puhtaks ja siidiselt siledaks.

Aurusaun:

  • suurendab järsult kudede ja rakkude hapnikuvarustust
  • kiirendab keha vereringet, hapniku- ja toitainevarustust
  • aitab põletada 400-600 kalorit iga saunaskäiguga
  • suurendab kasvajate kärbumistegurit kuni 500 korda
  • eemaldab kehasse kogunenud toksiinid. Sellised nagu pestitsiidid, ravimijäägid,
  • happelised jäätmed ja palju muud
  • stimuleerib immuunsüsteemi
  • hävitab baktereid ja viiruseid
  • lõdvestab lihaseid ja vabastab need pingetest.

Uudiskiri

Telli meie uudiskiri, et saaksime sulle parimad Toila Spa Hotelli pakkumised saata.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. LISAINFO Nõustun