Menüü
+372 33 42 900
Kinkekaart Broneeri teenus Broneeri tuba või pakett

Broneeri teenus

Pankrannik

Ida-Virumaa turismiinfo

Kui tulete Toilasse Tallinn-Narva või Tartu-Jõhvi maanteed mööda, siis soovitame teel külastada huvitavaid paiku.

Kui tulete Toilasse Tallinn-Narva maanteed mööda, siis soovitame teel külastada järgmisi paiku

 • Kiviõli seikluskeskus
  Eesti pikimate suusanõlvadega Kiviõli Seikluskeskus pakub Sulle  unustamatuid elamusi oma 400 – 700 meetristel suusanõlvadel ning hüpete  ja obstaaklitega lumepargis.
  Mugavad linttõstukid, kvaliteetne varustus ja sõbralikud koolitajad teevad Kiviõli mäe eriti mõnusaks laste- ja algajate jaoks.
  Pärast mõnusat suusatamist ootavad Teid maitsvad elamused kohvikus, soojad saunad ning suur mängude ala lastele.
 • Tulivee salapiirituseveo turismikeskus
  Kõigist keeldudest kangemad elamused!
 • Eesti Kaevandusmuuseum – Elu sügavaim elamus
  Eesti Kaevandusmuuseum näitab Sulle kuidas põlevkivi kaevandati, kust tuleb elekter ja kuidas tulevikus energiat saadakse.
 • Ontika pankrannik ja Valaste juga
  Eesti kõrgeim kuni 55 meetrit üle merepinna ulatuv Ontika pankrannik on kui kivist loodusraamat, paljastades vaatajatele erinevad ajastu kihid. Kõige parem vaade pankrannikule avaneb Valaste joa juurest trepiplatvormilt või tutvudes unikaalse klindimetsaga rannikule rajatud matkarajal.
  Ontika pankrannik on Rootsist Ölandi saarelt algava ja Venemaal Ladoga järve kandis lõppeva üle 1100 km pikkuse kuulsa Balti klindi kõige kõrgem osa.
  Ontika pankarannikul asuv Valaste juga on kõrgeim juga Eestis (30 meetrit). Valaste juga on muljetavaldavaim varakevadel, kui sulaveed on muutnud joa võimsaks koseks. Talvel aga juga külmub ning veest moodustuvad muinasjutulised jääskulptuurid.
 • Kohtla-Järve Põlevkivi muuseum

Kui tulete Toilasse Tartu-Jõhvi maanteed mööda, siis soovitame teel külastada järgmisi paiku

 • Avinurme Puiduait
  Avinurme peamine puidust käsitöö toodang juba ajalooliselt on olnud puunõud ehk kohalikus keelepruugis „riistad“. Seejuures on tehtud valdavalt lihtsaid igapäevaseid majapidamisnõusid: tünnid, toobrid, vaadid, puupanged, kibud. Punutud on ka peerg- ja laastukorve, kistud katusepilpaid või valmistatud mööblit, ennekõike toole.
 • Iisaku muuseum
  Esimese korruse peasaali väljapanek tutvustab Ida-Virumaa ja Iisaku ümbruskonna ajalugu.
  Eraldi nurgake tutvustab Peipsi põhjarannikul ja Narva jõe ääres elanud venelastest kalurite ainelist kultuuri.
 • Jõuga järved
  Jõuga järvestik koosneb neljast irdjää sulamisel tekkinud järvest. Järvedes esineb mitmeid haruldasi taime- ja loomaliike, näiteks veekonn.
 • Selisoo matkarada
  Selisoo on kõrgraba, mida ilmestavad rabamännid, älved ja hästi väljakujunenud laugastik. Selisoo matkarada tutvustab erinevaid sootüüpe (siirdesoo, lageraba, puistraba).
 • Alutaguse Tervisespordikeskus
  Tervusespordi ja discgolfirajad kauni Kurtna järvestiku piirkonnas.
 • Kuremäe nunnaklooster
  Pühtitsa Jumalaema Uinumise Stauropegiaalne Naisklooster ehk Kuremäe klooster on Moskva ja kogu Venemaa patriarhi otsealluvuses olev Vene Õigeusu Kiriku nunnaklooster Eestis Alutaguse vallas Kuremäe külas. Klooster on rajatud aastatel 1892–1895. Kloostris elab üle saja nunna ja noviitsi.

Uudiskiri

Telli meie uudiskiri, et saaksime sulle parimad Toila Spa Hotelli pakkumised saata.