Menüü
+372 33 42 900
Kinkekaart Broneeri teenus Broneeri tuba või pakett

Broneeri teenus

Ida-Virumaa turismiinfo

Kuhu minna

Kui tulete Toilasse Tallinn-Narva või Tartu-Jõhvi maanteed mööda, siis soovitame teel külastada huvitavaid paiku.

Kui tulete Toilasse Tallinn-Narva maanteed mööda, siis soovitame teel külastada järgmisi paiku

 • Kiviõli seikluskeskus
  Eesti pikimate suusanõlvadega Kiviõli Seikluskeskus pakub Sulle  unustamatuid elamusi oma 400 – 700 meetristel suusanõlvadel ning hüpete  ja obstaaklitega lumepargis.
  Mugavad linttõstukid, kvaliteetne varustus ja sõbralikud koolitajad teevad Kiviõli mäe eriti mõnusaks laste- ja algajate jaoks.
  Pärast mõnusat suusatamist ootavad Teid maitsvad elamused kohvikus, soojad saunad ning suur mängude ala lastele.
 • Purtse kindlus
  Purtse kindlus on üks omamoodi ajalooline ehitis, kus on võimalik tutvuda kindluse ajalooga ning einestada erilise miljööga a la carte kohvikus.
 • Tulivee salapiirituseveo turismikeskus
  Kõigist keeldudest kangemad elamused!
 • Eesti Kaevandusmuuseum – Elu sügavaim elamus
  Eesti Kaevandusmuuseum näitab Sulle kuidas põlevkivi kaevandati, kust tuleb elekter ja kuidas tulevikus energiat saadakse.
 • Ontika pankrannik ja Valaste juga
  Eesti kõrgeim kuni 55 meetrit üle merepinna ulatuv Ontika pankrannik on kui kivist loodusraamat, paljastades vaatajatele erinevad ajastu kihid. Kõige parem vaade pankrannikule avaneb Valaste joa juurest trepiplatvormilt või tutvudes unikaalse klindimetsaga rannikule rajatud matkarajal.
  Ontika pankrannik on Rootsist Ölandi saarelt algava ja Venemaal Ladoga järve kandis lõppeva üle 1100 km pikkuse kuulsa Balti klindi kõige kõrgem osa.
  Ontika pankarannikul asuv Valaste juga on kõrgeim juga Eestis (30 meetrit). Valaste juga on muljetavaldavaim varakevadel, kui sulaveed on muutnud joa võimsaks koseks. Talvel aga juga külmub ning veest moodustuvad muinasjutulised jääskulptuurid.
 • Kukruse polaarmõis
  Kukruse Polaarmõis on ainus omataoline kogu maailmas. See on armastuse ja hoolega taastatud von Tollide suguvõsa kodu, mis avati 2010. aastal ning mis Eduard von Tolli mälestuseks kannab nime Polaarmõis.
 • Kohtla-Järve Põlevkivi muuseum

Kui tulete Toilasse Tartu-Jõhvi maanteed mööda, siis soovitame teel külastada järgmisi paiku

 • Avinurme Puiduait
  Avinurme peamine puidust käsitöö toodang juba ajalooliselt on olnud puunõud ehk kohalikus keelepruugis „riistad“. Seejuures on tehtud valdavalt lihtsaid igapäevaseid majapidamisnõusid: tünnid, toobrid, vaadid, puupanged, kibud. Punutud on ka peerg- ja laastukorve, kistud katusepilpaid või valmistatud mööblit, ennekõike toole.
 • Avinurme Elulaadikeskus
  Tule tutvu ainulaadse puutöökultuuriga, mille kohta on tehtud ettepanek UNESCO kultuuripärandisse kandmiseks.
  Puutöömeistrid aastast 1786 on andnud põlvest põlve edasi oma oskusi ja traditsioone, mida tutvustatakse Elulaadikeskuse muuseumiekspositsioonis.
 • Iisaku muuseum
  Esimese korruse peasaali väljapanek tutvustab Ida-Virumaa ja Iisaku ümbruskonna ajalugu.
  Eraldi nurgake tutvustab Peipsi põhjarannikul ja Narva jõe ääres elanud venelastest kalurite ainelist kultuuri.
 • Jõuga järved
  Jõuga järvestik koosneb neljast irdjää sulamisel tekkinud järvest. Järvedes esineb mitmeid haruldasi taime- ja loomaliike, näiteks veekonn.
 • Selisoo matkarada
  Selisoo on kõrgraba, mida ilmestavad rabamännid, älved ja hästi väljakujunenud laugastik. Selisoo matkarada tutvustab erinevaid sootüüpe (siirdesoo, lageraba, puistraba).
 • Alutaguse seikluspark
  Seikluspargis on 5 rada, kus saab valida erineva raskusastmega ülesandeid ja pikad õhusõidud üle järve.
 • Kuremäe nunnaklooster
  Pühtitsa Jumalaema Uinumise Stauropegiaalne Naisklooster ehk Kuremäe klooster on Moskva ja kogu Venemaa patriarhi otsealluvuses olev Vene Õigeusu Kiriku nunnaklooster Eestis Alutaguse vallas Kuremäe külas. Klooster on rajatud aastatel 1892–1895. Kloostris elab üle saja nunna ja noviitsi.

Vaatamisväärsusi ja huvitavaid tegemisi lähiümbruses

 • Aluoja Juga
  Aluoja on ainulaadne paepõhjaline org, kus esinevad joaastangud, kurisud ja allikad. Aluoja joaastangud asuvad Toila vallas Pühajõe külas, läänest Pühajõe orgu suubuval Mägara ojal. Astangute kõrgused on pärivoolu liikudes 1,4 m, 0,7 m, 1,9 m, 1,3 m ja 0,5 m.
  Kaks esimest astangut on kujunenud Volhovi, kolm ülemist – Kunda lademe lubjakividesse. Org süveneb järsult kuni 10 meetrit. Kohati, eriti aga kolmanda astangu juures, on ta kanjonilaadne.
 • Narva muuseumi Põhjaõu
  Narva muuseum on üks vanematest muuseumidest Eestis. Põhjaõu on Narva Muuseumi interpretatsioon 17. sajandi varauusaegsest käsitööliste linnaosast. Külastaja satub otse ajaloo keskele: siin toimetavad inimesed, kes kannavad tolle ajastu riideid, siinsed ruumid on sisustatud nii, nagu 17. sajandil.
  Oma töös kasutavad meistrid 17. sajandi instrumente. Suveajal satub külastaja ise ajaloo keskele – võimalik on proovida erinevaid vanaaegseid käsitöövõtteid.
 • Karjäärisafari Kohtla-Nõmmel
  Teedeta tehismaastikud: kaevanduskäigud, varingud, karjäärijärsakud, põhjaveekosed… Teid juhivad neil erakordsetel maastikel väljaõppinud giidid-maasturijuhid. Sõidukites, mis suudavad liikuda igal pool! See on seiklus, safari ja vapustavad elamused! Kogenud giidid teavad, kuidas energiateema kõigile põnevaks ja erutavaks rääkida.
  Katsuda saab põlevkivi – Eesti pruuni kulda!
 • Kohtla-Nõmme Talvekeskus
  Kohtla Kaevanduspark-Muuseumi territooriumil asuvas Kohtla-Nõmme Talvekeskuses on kaks mäesuusanõlva, tuubirada, murdmaarajad ning lumerohkuse korral ka suusasprindirada. Talvekeskuse valgustatud ja tõstukitega suusanõlvad sobivad oma väikeste kaldenurkade ja madala kõrgusevahe tõttu ideaalselt ka algajale suusasõbrale.
  Laenutada saad lumetuube, mäesuuski ja lumelaudu.
 • Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus
  Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus asub Kurtna järvestikus Pannjärve vahetus läheduses. Metsas on ette valmistatud 1; 2; 3; 5 ; 7,5 ja 20 km pikkused rajad. Talvel saate suusatada 2 ja 3 km valgustatud radadel, kus on sisse aetud nii uisustiili kui klassika jälg. Lastele on kelgumägi ja turnimisrada.
  Suusamajas on riietusruumid ja pesemisvõimalus. Suvel saate samadel radadel sõita rattaga, joosta või harrastada kepikõndi. Vahetus läheduses asub ka seikluspark ja tuubipark, mis on Eestis ainulaadne, sest seal saate tuubitada aasta ringi.
 • Alutaguse Tuubirada
  Alutaguse seikluspark on ainuke koht Eestis, kus oled oodatud tuubitama aasta ringi. Talvel on avatud 2 (140 m) ja lasterada (30 m) ning suvel 1 rada (130 m). Suvine tuubirada on kaetud tehiskattega ning on sobilik lastele kui ka täiskasvanutele. Tehiskattega suvine tuubirada on omaduste poolest võrreldav lumel libisemisega. Vihmase ilma korral on suvine rada eriti kiire. Tuubitamise kiirused ulatuvad siis kuni 60 km/h.
  Mäest üles toob kõiki tuubitajaid linttõstuk, mida kutsutakse hellitlevalt „Võluvaip“.Seiklusparki külastades soovitame riietuda sportlikult ja jalga panna mugavad kinnised jalanõud.
 • Jõhvi Kontserdimaja
  Jõhvi Kontserdimaja avas oma uksed 2005.a. Kontserdimajas asub kino „Amadeus“, linnagalerii, muusikakool, huvikeskus ning kohvik „Mozart“. Jõhvi Kontserdimaja on suurepärane koht erinevate ürituste korraldamiseks. Majas on kaks kontserdisaali – suur saal 926 kohaga ja kammersaal 170 kohaga.
  Lisaks 4 erineva suurusega seminariruumi, mis on sisustatud kaasaegseimate tehniliste vahenditega nind vastavad ka kõige eksklusiivsematele ja nõudlikumatele soovidele.
  Maja multifunktsionaalsus võimaldab korraldada seminare, presentatsioone, kontserte, balle ja pidulikke vastuvõtte.
 • Kohtla-Järve – Jõhvi Jalgrattarada
  Hiljaaegu avatud umbes 9 km pikkune jalgrattarada Kohtla-Järve – Jõhvi pakub toredat võimalust jalgratta ja rulluiskudega sõitmiseks, samuti ka jooksmiseks. Öösel rada valgustatakse.
 • Jõhvi Mihkli kirik ja muuseum
  Jõhvi kesklinnas olev Mihkli kirik on linna vanim hoone, mille ehitusajaks arvatakse 13.saj. keskpaika. Kiriku omapäraks on 2m paksused müürid ja linnuslikud elemendid, mis teevad Mihkli kiriku kõige tugevamini kindlustatud kaitsekirikuks kogu Eestis.
  Täna saate tutvuda kiriku ajaloo ja legendidega ning selle keldrisse rajatud maaaluse muuseumiga audiogiidi vahendusel 6 erinevas keeles. Kirik on populaarne kontsertpaik oma unikaalse akustika tõttu.
 • Ratsaklubi Rider Vitsiku külas
  Klubi pakub võimalust õppida ratsutamist, aga ka lihtsalt suhelda ja tegeleda hobustega.
  Kvalifitseeritud treenerid on saanud väljaõppe Venemaal ja Inglismaal.
 • Voka spordihoone
  Voka spordihoones on võimalik tegeleda erinevate spordialadega nagu korvpall, võrkpall, jalgpall, saalihoki, võimlemine, fitness, sulgpall, tennis, koroona, lauatennis, jõutreening.
  Spordihoones on kolm saali: pallimängude saal, aeroobikasaal ja jõusaal. Voka spordihoone kõrval asuval staadionil on võimalik mängida jalgpalli, võrkpalli ja kasutada 400 meetrist jooksurada.

Uudiskiri

Telli meie uudiskiri, et saaksime sulle parimad Toila Spa Hotelli pakkumised saata.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. LISAINFO Nõustun